OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

gély a maste - maste.jpg (normálna)

Liečivá sila bylín.

Rastlinné prípravky sa používali na liečbu rôznych chorôb už od nepamäti. Záznamy o tom sa dochovali v celej rade starovekých štátov. Obzvlášt v tomto umení vynikali už v starej Číne, Grécku a pod. Mnohé bylinky dostali názov práve podľa svojich účinkov na choroby ľudí alebo zvierat.

Ešte pred 200 rokmi sa ľudia liečili takmer výhradne iba prostriedkami z prírody. Potom nastala éra chémie a rôznych syntetických liečiv a ľudia akoby zabudli na rokmi overené účinky bylín. Dnes sa pomaly k tejto starej múdrosti opäť vraciame. Veď niekedy je úplne zbytočné zaťažovať organizmus chemickými prípravkami.

Príroda je mocná čarodejka, ponúka nám obrovské množstvo byliniek, ktoré disponujú veľkou liečivou silou a zmierňujú, prípadne úplne liečia mnoho chorôb. V dnešnej dobe už bolo dokázané aj vedecky, že prírodná medicína často pomáha rovnako dobre ako lieky vyrobené chemicky, ale bez rôznych vedľajších príznakov.

Bylinky sa akosi úplne prirodzene používajú aj doma v kuchyni, mnohé si pestujeme v záhradkách alebo v kvetináčoch. Na liečenie sa používajú vo forme rôznych prípravkov, ako čaje, nálevy, odvary a hlavne masti a krémy.

Bylinné kúry dokážu pomôcť takmer každému a veľakrát príjemne prekvapia aj tých, ktorí ich v minulosti odmietali. Často sú jedinou alternatívou liečby, ale môžeme ich použiť aj ako doplnkovú liečbu k tej oficiálnej, naordinovanej lekárom.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.