Kontaktujte nás: 0905/446524, 045/6732040 | info@toniziar.sk
0,00 €

box motiv m.jpg

Firma ToNi Žiar sa zaoberá predajom rôznych liečivých mastí a gélov, lanolínu na pranie prádla, vlny a vlnených lôžkovín, a parafínu na domáce liečenie.
Sme malá, ale zato spoľahlivá a flexibilná firma, schopná a ochotná reagovať na požiadavky svojich zákazníkov. Tovar si môžete pohodlne zakúpiť v našom e-shope, posielame kuriérom alebo poštou, aj na dobierku. Objednávku môžete poslať aj prostredníctvom kontaktného formulára, prípadne telefonicky na tel. čísle 0905 446524.

Ďakujeme za Váš záujem a dôveru.

 

gély a maste - maste.jpg (normálna)

Liečivá sila bylín.

Rastlinné prípravky sa používali na liečbu rôznych chorôb už od nepamäti. Záznamy o tom sa dochovali v celej rade starovekých štátov. Obzvlášt v tomto umení vynikali už v starej Číne, Grécku a pod. Mnohé bylinky dostali názov práve podľa svojich účinkov na choroby ľudí alebo zvierat.

Ešte pred 200 rokmi sa ľudia liečili takmer výhradne iba prostriedkami z prírody. Potom nastala éra chémie a rôznych syntetických liečiv a ľudia akoby zabudli na rokmi overené účinky bylín. Dnes sa pomaly k tejto starej múdrosti opäť vraciame. Veď niekedy je úplne zbytočné zaťažovať organizmus chemickými prípravkami.

Príroda je mocná čarodejka, ponúka nám obrovské množstvo byliniek, ktoré disponujú veľkou liečivou silou a zmierňujú, prípadne úplne liečia mnoho chorôb. V dnešnej dobe už bolo dokázané aj vedecky, že prírodná medicína často pomáha rovnako dobre ako lieky vyrobené chemicky, ale bez rôznych vedľajších príznakov.

Bylinky sa akosi úplne prirodzene používajú aj doma v kuchyni, mnohé si pestujeme v záhradkách alebo v kvetináčoch. Na liečenie sa používajú vo forme rôznych prípravkov, ako čaje, nálevy, odvary a hlavne masti a krémy.

Bylinné kúry dokážu pomôcť takmer každému a veľakrát príjemne prekvapia aj tých, ktorí ich v minulosti odmietali. Často sú jedinou alternatívou liečby, ale môžeme ich použiť aj ako doplnkovú liečbu k tej oficiálnej, naordinovanej lekárom.

 

Woll-Shampoowollin.jpg

Wool-shampoo s lanolínom (wollin) je špeciálny prací prostriedok pre výrobky z prírodnej vlny, svetre a iné pletené veci, jemné textílie, posteľnú bielizeň, prikrývky, bielizeň pre reumatikov, malé deti, alergikov atď.

Wool-shampoo čistí šetrne, udržuje tvar a farbu prádla. Prádlo žiari čistotou a sviežo vonia. Vzácny lanolín a optimálna hodnota pH chráni textílie a Vaše ruky. Neobsahuje fosfáty a je biologicky odbúrateľný.

 

Thermovital

Jednoduché a rýchle, dokonale hygienické použitie domácej liečby "parafínom" - suchým teplom. Prispôsobí sa telu, ľahko sa používa, má dlhodobé využitie.

Tepelná terapiathermovital set - Thermovital_1.png (normálna)

Parafínoterapia je lokálna aplikácia tepla, ktorá využíva odovzdávanie tepla pri tuhnutí tekutého parafínu. THERMOVITAL po aktivácii poskytuje príjemné, sálavé, suché teplo približne s teplotou 55 °C (obdoba a náhrada klasických parafínových zábalov). Slúži k zmierneniu rôznych zdravotných problémov, lokálna aplikácia tepla pôsobí na telo relaxačne, vhodné k uvoľneniu po práci i voľných chvíľach. Príjemne hreje po dobu min. 40 - 60 minút podľa konkrétneho použitia.

Chladivá terapia

Toto termomédium má i svoju chladiacu funkciu. Po predchladení v chladničke po dobu cca 60 minút, alebo priamo v mrazničke po dobu max. 30 minút, si udržuje získanú teplotu po dlhú dobu.